Firmy zamawiające koszulki firmowe z nadrukiem, często zastanawiają się nad słusznością wyboru takiej właśnie metody znakowania. Wątpliwości mogą mieć z różnych powodów. Być może ktoś im powiedział, że nadruk sitodrukiem jest mało wytrzymały, być może że brzydko pachnie lub nie jest dokładny. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Sitodruk na koszulkach z użyciem farb plastizolowych

sitodruk Trwałość nadruków sitodrukiem zapewniona zostaje przez specjalnie opracowane farby. Są to dedykowane dla tej metody druku farby plastizolowe. Charakteryzują się one dużą podatnością na odkształcenia. Są elastyczne i nawet kiedy materiał zostanie zmięty w kulkę, farba nie będzie pękać. Tworzy ona na powierzchni materiału jednolitą aplę koloru, wnikając w głąb włókien. Nawet po wielu praniach w wysokiej temperaturze, nadruki w dalszym ciągu są widoczne i nie odpadają od powierzchni materiału.

Zapach nadruków metodą sitodruku

Inna obawa może dotyczyć tego, czy takie nadruki nie mają charakterystycznego zapachu rozpuszczalnika. Jest on nie tylko drażniący, ale może wywoływać zawroty głowy. Nie należy się tego obawiać. Współczesne farby plastizolowe, przy pomocy których powstaje sitodruk na koszulkach są farbami przyjaznymi dla zdrowia. Nie mają brzydkiego zapachu, są antyalergiczne i w pełni bezpieczne dla zdrowia ludzi, zwierząt i środowiska.

Z jaką dokładnością drukuje drukarnia sitodrukowa?

Czy sitodruk na koszulkach jest metodą dokładną i pozwala odwzorować najmniejsze szczegóły znakowania? To zależy od konkretnego projektu. Sitodruk to metoda, która najlepiej sprawdza się w projektach ze stosunkowo dużymi elementami. Minimalna grubość linii w projekcie nadruku pod sitodruk to 1 mm. Dokładność znakowania tą metodą zależy również od rodzaju materiału oraz jej gramatury. Do tej metody znakowania najlepiej nadają się materiały o stosunkowo gładkiej i jednolitej powierzchni.