Jesteś zainteresowany zamówieniem firmowych koszulek z logo? W twoim mieście działa drukarnia sitodrukowadrukarnia sitodrukowa, na temat której słyszałeś dobre opinie i chcesz z ich usług skorzystać? A może znalazłeś w internecie jedną z takich drukarni i postanowiłeś sprawdzić, czy rzeczywiście jest tak dobra, jak polecali Ci znajomi? Oto jak działa każda drukarnia sitodrukowa  – internetowa lub stacjonarna.

  • Przygotowanie oferty – zamówienie koszulek z nadrukiem poprzedzone jest złożeniem zapytania ofertowego i odpowiedzią na niej w formie gotowej oferty cenowej. Jej przygotowaniem zajmuje się handlowiec drukarni. W ofercie podany jest szczegółowy opis produktu, na którym powstaną nadruki. Model koszulki, rodzaj i gramatura materiału, a także krój i kolory. Szczegółowo zostają opisane metody nadruku, technologia i związane z nią koszty. Kalkulacja cenowa jest bardzo ważna dla klienta, ponieważ w oparciu o nią dokonuje się ostatecznego wyboru.

 

  • Złożenie zamówienia – kiedy oferta została już wybrana, klient składa zamówienie. Każda drukarnia sitodrukowa może mieć własny formularz zamówienia, który w formie papierowej zostaje wstępnie wypełniony przez pracownika, a w przypadku drukarni online, cały proces jest automatyczny. Złożenie zamówienia jest jednoznaczne z akceptacją warunków, na jakich drukarnia sitodrukowa realizuje zamówienia. Dotyczy to m.in. formy płatności, czasu realizacji i kosztów dostawy.

 

  • Akceptacja projektu – aby zamówienie mogło zostać realizowane, klient powinien zaakceptować projekt nadruku. W większości przypadków, jego przygotowaniem zajmuje się grafik wybranej drukarni. W projekcie powinny zostać dokładnie opisane wymiary nadruku jak i kolory wg skali Pantone, które zostaną na koszulce umieszczone.

 

  • Wpłata zaliczki – w niektórych przypadkach drukarnia sitodrukowa może zwrócić się z prośbą o wpłatę zaliczki przed rozpoczęciem zamówienia. Jednym z takich przypadków są duże zamówienia o wartości kilku lub kilkunasty tysięcy złotych.