Druk sublimacyjny bardzo dobrze się sprawdza podczas kampanii reklamowych lub jako prezent dla kogoś bliskiego, ponieważ można go nanieść np. na kubki czy odzież. Jest to technika, która nie wymaga dodatkowych kosztów przygotowania, a cena określana jest na podstawie tego, jak wielki jest obszar wypełnienia.
Nadruk sublimacyjny na tkaninach można stosować wyłącznie na odzieży wykonanej z poliestru, która jest w jasnym kolorze, np. biały, beżowy czy jasnoszary. Ze względu na to, że sublimacja jest procesem chemicznym, nadruk wnika w strukturę materiału, dzięki czemu jest trwały nawet na wielokrotne pranie oraz niewyczuwalny w dotyku. Ta metoda ma wielu zwolenników również wśród sportowców, ponieważ oprócz trwałości charakteryzuje się też wysoką przepuszczalnością powietrza. Ubrania sportowe nie tylko świetnie będą się prezentować, ale co najważniejsze będą komfortowe w użytku.
Druk sublimacyjny świetnie odzwierciedla kolor i wzór graficzny, który chcemy nanieść na tkaninę, jest wyraźny i odporny na uszkodzenia, a jego cena jest opłacalna przy niskich, jak i wysokich nakładach produkcji.